Valge Kampsuni väjaandmise kord

 Mis on Valge kampsun?

Valge Kampsun sai poliitikute hulgas tuntuks Silvergate skandaali ajal. See sümboliseerib justkui puhtust, veatust, tõde ja süütust, kuid usaldamatus selle kandja suhtes muutis tähenduse teiseks. Tänaseks on Valge Kampsun saanud vastupidiselt algsele välise efekti ja salgamise sümboliks. Valget Kampsunit kasutas ironiseerivalt ka Toomas Hussar oma filmis “Seenelkäikœ”.

Valge Kampsuniga annavad Eesti Vabaerakond ja MTÜ Korruptsiooniradar kord aastas subjektiivse hinnangu moraalselt taunitavatele praktikatele ja/või tahtmatusele teostada võimu läbipaistvalt ja avatult. Selliseid äramärkimist väärivaid tegusid ja käitumist ei saa valdavalt karistusseadustiku alusel karistada, kuid need on oma iseloomult kas selge JOKK- skeem, kanapimedus korruptsiooni suhtes, sellele soodsate eelduste või tingimuste loomine, tõe väänamine ja avalikkuse eksitamine, demokraatliku ja kaasava valitsemisvormi takistamine ja moonutamine või süstemaatiline tegevus ühiskonna avatuse ning läbipaistvuse vastu. Valge Kampsun ei ole karistus või õiguslik sanktsioon, see on moraalne hinnang eesmärgiga muuta halb paremaks.

 Kellele see antakse?

Valge Kampsuni saaja võib olla avaliku elu tegelane, eelkõige avaliku võimu kandja või ka organisatsioon või isikute kogum, kelle teod on märkimisväärselt vastuolus avatud ühiskonna põhimõtetega ning on suunatud oma huvi edendamisele ja võimu kindlustamisele. Valge Kampsuni nominent ei pea olema kohtulikult karistatud või tema tegevus muul moel juriidiliselt menetletud.

 Kes selle annab?

Valge Kampsuni saaja otsustab Korruptsiooniradari nõuandev kogu MTܜ-le esitatud nominentide hulgast. Lisaks aasta kampsunikandjale võib nõuandev kogu nimetada kuni kaks nominenti, kes paistsid negatiivselt silma mingis kitsamas ampluaas.

 Millal Valge kampsun antakse?

Valge Kampsun antakse välja kord aastas detsembris.

 Kes on kandidaadid?

Valge Kampsuni kandidaate võib oma nimel esitada igaüks, saates sellekohase teate MTÜ Korruptsiooniradar meiliaadressile info@korruradar.ee. Teates palume märkida esitatud kandidaadi nimi ning kirjeldada tema tegusid, mis on nomineerimise aluseks. Samuti palume teatesse lisada esitaja nimi ja kontaktandmed. Kandidaate ootame 30. novembrini hiljemalt kl 23.59. Laimavaid, vaenu õhutavaid ja vääratel andmetel põhinevaid ning anonüümseid teateid Korruptsiooniradar ei arvesta.

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga